2018 EGEYÖS SINAVI YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE ASİL KAYIT HAKKI KAZANAN ADAYLAR

Üniversitemiz tarafından 17.05.2018 tarihinde yapılan EGEYÖS sınavı sonucunda Üniversitemizde 2018-2019 akademik yılında bir programa kayıt yaptırmaya hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayınız.

Adayların 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında kayıt evrakları ile birlikte bizzat Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Fen Fakültesi F Blok Kampüs/Bornova/İzmir adresine gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihlerde kayıtlarını yaptırmayan adaylar, Üniversitemizde öğrenim görme hakkını kaybederler.

2018 EGEYÖS ile Üniversitemiz programlarına yerleştirilen adaylardan EGEYÖS’ün Türkçe Testi’nden C alamayanlar, kayıtlar sırasında Türkçe C1 sertifikalarını ibraz etmezler ise 1 yıl zorunlu Türkçe hazırlık eğitimi almak zorundadırlar. Söz konusu adaylardan 1 yıl zorunlu Türkçe hazırlık eğitimi almak istemeyenler, Türkçe C1 sertifikalarını Türkiye’deki Üniversitelerin Dil Merkezlerinden temin ederek kayıtlar sırasında sunabilirler.

EGEYÖS’ün Türkçe Testi’nden C alarak başarılı olan ya da Türkçe C1 sertifikasına sahip adaylardan İngilizce Hazırlık Eğitiminin zorunlu olduğu programlara kayıt yaptıracaklar için Yabancı Dil Muafiyet Sınavı 14 Eylül 2018 tarihinde, saat 09:30’da Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulunda yapılacaktır.

Asil yerleştirme sonucunda herhangi bir programa yerleştirilmeyen adayların, 11 Eylül 2018 tarihinde Daire Başkanlığımızın http://oidb.ege.edu.tr web sayfasında yayımlanacak olan “2018 YEDEK KAYIT HAKKI KAZANAN ADAYLAR” listesini takip etmeleri gerekmektedir.

 

EGEYÖS 2018 Asil Yerleştirme Sonuçları için tıklayınız.

EGEYÖS Kayıt Evrakları için tıklayınız.