YATAY GEÇİŞ KAYDI

 

Başvurular sonucunda Fakülte/Yüksekokul yönetim kurullarınca belirlenen asil ve yedek listeler http://oidb.ege.edu.tr internet sayfasında ilan edilir. Belirlenen kayıt tarihlerinde adayların Ege Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı kayıt bürosuna bizzat başvurmaları ve kesin kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir. Kesin kayıt zamanı, adayın bizzat kendisi gelerek kayıt yaptıramadığı durumlarda noterden vekaletname getirildiği takdirde bir başkası adayın yerine de kayıt yaptırabilir.

 

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Nüfus Cüzdanının Örneği (Aslı görülmek suretiyle fotokopisi alınacaktır.)                                                                                   

3 adet 4,5 x 6 (cm) ebadında fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır.)

Askerlik Durum Belgesi

Öğrenci katkı payı/öğrenim ücreti banka dekontu :  Kayıt işlemlerinin  yapılabilmesi  için,öğrencilerin  yatırmaları zorunlu olan öğrenci katkı payı/öğrenim ücreti bedellerini, Halk Bankasının herhangi bir şubesine kayıt işleminden önce yatırmaları gerekmektedir.   Öğrenci katkı payı/öğrenim ücreti banka dekontu kayıt için zorunlu bir evrak değildir. Kayıt öncesinde yatırmış olacağınız öğrenim katkı bedeli, üniversitemiz öğrenci bilgi sistemine otomatik olarak aktarılacaktır. Bu işlem kayıt için yeterlidir, ancak  herhangi bir olumsuzluk durumunda kayıt işlemlerinin yapılabilmesi için, öğrenci katkı payı/öğrenim ücreti banka dekontunun bir örneğinin kayıt esnasında yanınızda bulunması uygun olacaktır.

 

AÇIKLAMA: Örgün öğretim programlarına yerleşen adaylar öğrenci katkı payı/öğrenim ücreti bedeli ödemeyeceklerdir.

NOT: ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversitemiz tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr İnternet adresinden sorgulanmakta ve “Askerlik Şubesine müracaatı” gerekli adaylar belirlenerek kayıt esnasında kendilerinden yeni tarihli askerlik durum belgesi istenmektedir.

Devamı İçin Tıklayınız